TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii

Kosmiczny meetup we Wrocławiu

Data: 19.05.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kosmiczne meetupy to świetna okazja do zgłębienia wiedzy nt. technologii i poznania jej twórców. Już 26 maja takie spotkanie odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o łączności satelitarnej na niskiej orbicie okołoziemskiej dzięki prezentacji absolwenta Politechniki Wrocławskiej dr Konrada Nieradki, który na co dzień doradza zagranicznym spółkom technologicznym w zakresie rozwoju technologii.

Jego wykład poprzedzi prezentacja o projekcie ENTRUSTED wygłoszona przez Michała Pileckiego, dyrektora Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie.

Na spotkaniu obecni będą także przedstawiciele wrocławskich organizacji i firm kosmicznych. Stowarzyszenie WroSpace będzie reprezentowane przez Annę Bukiewicz-Szul, która opowie o projektach edukacyjnych oraz Włodzimierza Tarnowskiego, który wygłosi prezentację o wykorzystaniu balonów stratosferycznych.

Wrocławski przemysł kosmiczny reprezentować będzie firma Scanway w osobie Michała Zięby, który opowie o misji STAR VIBE.

Miejsce spotkania: PWr, sala 263 budynek A-4.

Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Polską Agencję Kosmiczną. Gospodarzem spotkania jest Politechnika Wrocławska.

Agenda spotkania

  • 17:00 Otwarcie spotkania
  • Projekt ENTRUSTED „European Networking for satellite Telecommunication Roadmap for the governmental Users requiring Secure, inTeroperable, innovativE and standardiseD services” – Michał Pilecki,

  • Wykorzystanie balonów w stratosferycznych do testowania instrumentów kosmicznych z krótkim opisem wykorzystania komunikacji LoRa – Włodzimierz Tarnowski,

  • Korzyści ze wspierania i popularyzacji nauki – dlaczego firmy powinny wspierać takie inicjatywy - Anna Bukiewicz-Szul,

  • Misja STAR VIBE - development and lessons learned – Michał Zięba,

  • Komunikacja satelitarna na niskiej orbicie okołoziemskiej – Konrad Nieradka

7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg

Politechnika Wrocławska © 2024