TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Data: 19.05.2023
Kosmiczne meetupy to świetna okazja do zgłębienia wiedzy nt. technologii i poznania jej twórców. Już 26 maja takie spotkanie odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej.
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o łączności satelitarnej na niskiej orbicie okołoziemskiej dzięki prezentacji absolwenta Politechniki Wrocławskiej dr Konrada Nieradki, który na co dzień doradza zagranicznym spółkom technologicznym w zakresie rozwoju technologii.
Jego wykład poprzedzi prezentacja o projekcie ENTRUSTED wygłoszona przez Michała Pileckiego, dyrektora Oddziału Terenowego Polskiej Agencji Kosmicznej w Rzeszowie.
Na spotkaniu obecni będą także przedstawiciele wrocławskich organizacji i firm kosmicznych. Stowarzyszenie WroSpace będzie reprezentowane przez Annę Bukiewicz-Szul, która opowie o projektach edukacyjnych oraz Włodzimierza Tarnowskiego, który wygłosi prezentację o wykorzystaniu balonów stratosferycznych.
Wrocławski przemysł kosmiczny reprezentować będzie firma Scanway w osobie Michała Zięby, który opowie o misji STAR VIBE.
Miejsce spotkania: PWr, sala 263 budynek A-4.
Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Polską Agencję Kosmiczną. Gospodarzem spotkania jest Politechnika Wrocławska.
Projekt ENTRUSTED „European Networking for satellite Telecommunication Roadmap for the governmental Users requiring Secure, inTeroperable, innovativE and standardiseD services” – Michał Pilecki,
Wykorzystanie balonów w stratosferycznych do testowania instrumentów kosmicznych z krótkim opisem wykorzystania komunikacji LoRa – Włodzimierz Tarnowski,
Korzyści ze wspierania i popularyzacji nauki – dlaczego firmy powinny wspierać takie inicjatywy - Anna Bukiewicz-Szul,
Misja STAR VIBE - development and lessons learned – Michał Zięba,
Komunikacja satelitarna na niskiej orbicie okołoziemskiej – Konrad Nieradka