TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii

Sindu Daniarta ze stypendium START

Data: 15.05.2024

Poniższy tekst pochodzi ze strony Wydziału Mechaniczno-Energetycznego:

Sindu Daniarta został laureatem stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Program START to roczne stypendia dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane i znaczące osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.

Celem programu START  jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.

W konkursie oceniana jest przede wszystkim jakość i oryginalność dotychczasowego dorobku naukowego kandydata oraz jego najważniejsze osiągnięcie badawcze. Wnioski oceniane są w kilkuetapowej procedurze, w której biorą udział zewnętrzni eksperci i recenzenci. Ostateczną decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Zarząd Fundacji. Zatwierdza ją Rada FNP.

Laureat konkursu, uczestnik Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, mgr inż. Sindu Daniarta realizuje wspólny program doktorski w ramach umowy Cotutelle między Politechniką Wrocławską, a Uniwersytetem Technologiczno-Ekonomicznym w Budapeszcie, Węgry. Jego praca doktorska dotyczy teoretycznych i eksperymentalnych analiz procesów ekspansji czynników roboczych o niskich temperaturach wrzenia w różnych konfiguracjach cyklu organicznego Rankine'a jako elektrowni cieplnych. Badania te są nadzorowane przez pod opieką naukową prof. dr hab. inż. Piotr Kolasiński (z Katedry Termodynamiki i Odnawialnych Źródeł Energii, Politechnika Wrocławska) oraz prof. Attila R. Imre, PhD., DSc. (z Katedry Inżynierii Energetycznej, Uniwersytet Technologiczno-Ekonomiczny w Budapeszcie, Węgry).photo_sindu_daniarta.jpg

Badania naukowe Doktoranta koncentrują się na opracowaniu innowacyjnego systemu zintegrowanego ze sztuczną inteligencją, mającego na celu rewolucję w magazynowaniu energii termicznej i poprawę efektywności dwufazowych procesów ekspansji w zaawansowanych elektrowniach cieplnych. Poprzez zastosowanie podejść teoretycznych i eksperymentalnych, te badania mają na celu projektowanie efektywnych elektrowni cieplnych, które mogą wykorzystywać przerywane i fluktuujące źródła ciepła, co odzwierciedla Jego zaangażowanie w przyszłe rozwiązania zrównoważonej energii.

Pan Sindu Daniarta pasjonuje się również współpracą z innymi, którzy dzielą podobne zainteresowania w dziedzinie odnawialnych i zrównoważonych źródeł energii; podczas swojego programu doktoranckiego miał zaszczyt pełnić funkcję Przewodniczącego Dyrektoriatu Badań i Studiów nad Energią w Aliansie Zagranicznych Stowarzyszeń Studentów Indonezyjskich w latach 2020-2021. Poza nauką lubi podróżować, czytać, jeździć na rowerze i chodzić na piesze wycieczki.

Serdecznie gratulujemy!

Politechnika Wrocławska © 2024